Wynajem mieszkania bardziej opłacalny niż lokata w banku

Według badań przeprowadzonych przez Home Broker, średni zysk netto za wynajem mieszkania wynosi 4,2% rocznie. Lokaty bankowe w tym wypadku wypadają znacznie gorzej? po odprowadzeniu wszystkich podatków, zysk z nich nie wyniesie nawet 3%.

Zysk z najmu może być niższy lub wyższy od średniej i jest to uzależnione od miejscowości oraz dzielnicy, w jakiej posiadamy mieszkanie.

Najwyższą rentowność notuje się w Gdańsku, Łodzi i Warszawie ? około 4,5% przy założeniu, że mieszkanie jest wynajęte prze 10,5 miesiąca oraz odprowadzone są wszystkie podatki

Z kolei Wrocław oferuje około 4,2%, a Poznań 3,9.

Najmniej na wynajmie zarobimy w Krakowie i Gdyni (odpowiednio 3,7-3,9%)

Oczywiście, należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak: dzielnica, wysokość czynszu, długość najmu, ewentualne remonty, naprawy w mieszkaniu, oraz oczywiście cena zakupu mieszkania.

 

Źródło: ekonomia.rp.pl

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.