Współczesne piramidy

Domy w kształcie piramid

Bryła ta nie kojarzy nam się na pierwszy rzut oka z domem. Częściej znamy ją bardziej jako monumentalne miejsce spoczynku starożytnych królów Egiptu.

Groby faraonów pobudziły wyobraźnię niejednego architekta. Tak powstały projekty domów, budynków użytkowych a niekiedy całych miast na planie kwadratu.

Przyjrzyjmy się zatem niektórym z wielu pomysłów.

Pierwszym jest dom, zaprojektowany przez meksykańskiego architekta Juana Carlosa Ramosa. Ten trzypiętrowy budynek posiada wszelkie cechy zwykłego, standardowego domu, takie jak: garaż, balkony i okna. Nowoczesności nadaje mu (oprócz kształtu) w całości przeszklona jedna ściana, biała elewacja i niezwykła optyczna lekkość konstrukcji.

 

 

Źródło: http://biznes.onet.pl

Kolejnym przykładem domu - piramidy jest Primitive Living zaprojektowany przezSuppose Design Studio. Odbiega on jednak znacznie od pomysłu meksykanina. Czarna, betonowa Bryla z ciemnymi szybami, sprawia wrażenie ciężkości i bardziej przypomina bunkier niż dom, w którym może mieszkać rodzina. 

 

 

Źródło: http://www.bryla.pl/

Architekci nie ograniczają się jednak tylko do pojedynczych budynków. Idą wręcz znacznie dalej, projektując całe miasta w kształcie piramidalnym.

Takim przykładem może być holenderski projekt miasta - piramidy projektu Aada Breeda. Zaproponował on stworzenie ultranowoczesnego budynku, w którym na 7 km2 może zmieścić się cała ludność Amsterdamu. Zdaniem architekta, takie rozwiązanie spowoduje, ze życie stanie się spokojniejsze i wygodniejsze niż dotychczas. W mieście znajdować ma się wszystko to, co potrzebne do życia, łącznie z tunelowymi autostradami.

 

 

Źródło: http://www.piramidestad.nl/

Największym rozmachem wykazali się jednak Japończycy, którzy zaprojektowali miasto w zatoce tokijskiej, które miało by pomieścić 750 000 ludzi i wznosić się na wysokość 2 km. Ta budowla, podobnie jak jej holenderski odpowiednik mają zostać wzniesione do 2030 roku. Firma Shimizu, również jak Holendrzy, zaproponowała gotowy projekt, w większości zaspokajający potrzeby jego mieszkańców.

 

Źródło: http://www.globalnaswiadomosc.com

Oprócz starożytnych grobów faraonów i królów, architektura nowoczesna również może pochwalić się zrealizowanymi projektami. Paryski Luwr czy biurowiec Transamerica Pyramid z San Francisco to jedynie najpopularniejsze budynki.

Być może marzeniem niektórych z Was jest posiadanie takiego domu?

 
WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.