Szukamy właściciela nieruchomości

Szukamy właściciela działki

Chcąc kupić działkę czy dom, często nie wiemy kto jest jej właścicielem. Nieruchomości opuszczone lub niezamieszkałe, które chcemy nabyć można zidentyfikować na kilka sposobów:

- Jeśli jest to teren silnie zurbanizowany, można zasięgnąć języka u sąsiadów. Być może oni będą wiedzieli, gdzie znajduje się w tej chwili właściciel, nawet znali jego adres i numer telefonu.

Gdy jednak ta metoda zawiedzie, musimy zdać się na samych siebie.

By dowiedzieć się, w czyim posiadaniu jest nieruchomość i czy nie jest obciążona hipoteką, należy uzyskać dostęp do jej księgi wieczystej. W tym celu:

  • odwiedzamy stronę www.geoportal.pl. Tam możemy bez problemu (orientując lokalizację na zdjęciu satelitarnym) określić numer działki, na podstawie którego uzyskamy dostęp do księgi wieczystej.
  • z numerem udajemy się do Wydziału Geodezji w Urzędzie Miasta odpowiedniego dla miejscowości, w której znajduje się interesujący nas obiekt. Tam po wypełnieniu stosownego formularza, uzyskujemy wypis nieruchomości (pełny to koszt 12 zł, skrócony około 4zł). W Rzeszowie informacje te można uzyskać na ulicy Kopernika 15.

Wypis zawiera numer księgi wieczystej, którą bez problemu możemy znaleźć na stronie www.ekw.ms.gov.pl. Znajduje się na nim również adres właścicieli działki, których już wówczas możemy poprawnie zidentyfikować.

Dane adresowe można też uzyskać poprzez udanie się do wydziału podatków od nieruchomości i poprosić o informację, kto aktualnie jest płatnikiem podatku dotyczącego interesującej nas nieruchomości.

Można również spróbować obecnie popularnej metody poszukiwania poprzez portale społecznościowe, choć wtedy musimy mieć pewność, że kontaktujemy się z właściwą osobą.

Jeśli nie mamy czasu zajmować się szukaniem osobiście, zawsze możemy zlecić te czynności do biura nieruchomości. Jego pracownicy znają całą procedurę i w krótkim czasie docierają do właścicieli. Po więcej szczegółów zapraszamy do naszego biura przy Al. Cieplińskiego 3. Udzielimy fachowej porady.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.