Szklane domy

Szklane domy

 Jeśli Wasze podejście do wymarzonego domu jest nieszablonowe, a nowoczesność to drugie imię, mamy dla Was coś odpowiedniego.

Pomysły na domy, które wzbudzą zazdrość wśród tych, którzy twierdzili, że ich pojęcie modernizmu osiągnęło zenit, palpitacje serca wśród konserwatystów, oraz będą spełnieniem wszystkich najśmielszych marzeń tych, których życie sąsiadów interesuje bardziej niż własne.

Niektórym nazwa może kojarzyć się z koszmarem, niektórym z powieścią Stefana Żeromskiego. Jedno jest pewne: nikt nie przejdzie obok tego projektu obojętnie. Przedstawiamy Wam Szklane domy!

         Ich mieszkańcy twierdzą czasem, że postawili na taki projekt ze względu na chęć zmaksymalizowania doznań płynących z podziwiania krajobrazów. Jednym z przykładów jest Glass House z Japonii.

                                                    

Santambrogio and Ennio Arosio doszli do wniosku, że taki koncept świetnie sprawdził by się, jako miejsce, w którym świetnie prezentowała by się ich kolekcja mebli szklanych. Tak oto narodził się Glass Cube House.

 

            Nie wszyscy myślą jednak o szkle, jako miejscu swojego bytowania. Niektórzy architekci, zachwyceni tym materiałem, wybierają szkło jako anturaż dla najważniejszego wydarzenia swojego życia. Tak oto powstaje La Estancia - szklana kaplica w Meksyku. Trzeba przyznać, że lekka konstrukcja i niezwykle prosta bryła sprawia niesamowite wrażenie.

 

W pracy spędzamy 8 godzin swego dnia. Niektórym, szklane biurowce mogą kojarzyć się z upałem, betonem i wielkim miastem. Jednak nie tu. Pracownia architektoniczna Selgas Cano znalazła doskonałe rozwiązanie dla swoich pracowników, osadzając swoje biuro w pięknym lesie. Do konstrukcji użyto oczywiście szkła, przez które widać całe piękno otaczającej pracowników przyrody. Doskonała reklama!

                

  Ale zanim znajdziemy pracę marzeń w przeszklonym biurze, należy porządnie wziąć się za naukę. Na takiej Politechnice, i w takich wnętrzach z pewnością będzie to bardziej przyjemność niż obowiązek. Kanagawa Institute of Technology

 

 Jak widać, pomysłów na szklane domy jest bardzo dużo. Nie muszą się jednocześnie kojarzyć z wielkimi, wielopiętrowymi budynkami biurowymi czy mieszkaniowymi. Ciekawe czy współczesne wizje szklanych domów przypadły by do gustu Stefanowi Żeromskiemu.

 Poniżej, jeszcze jeden przykład. Tym razem z Kalifornii.

 

          Źródło: http://www.wykop.pl, http://opiekunbudowy.pl

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.