Rośliny poprawiające jakość powietrza w pomieszczeniach

Rośliny oczyszczające powietrze w biurach i domach

Wielu z nas oglądało z pewnością wykład na temat trzech roślin, mających zbawienny wpływ na jakość powietrza w domu czy biurze.

Badania Kamala Meattle`a dowodzą, że umieszczając powyższe rośliny w biurze czy mieszkaniu, możemy w wymierny sposób poprawić jakość powietrza, przez co nasza wydajność pracy i samopoczucie znacznie się poprawia.

Ci, którzy w miejscu pracy czują się senni, brakuje im energii lub cierpią na ból głowy, powinni udać się do kwiaciarni lub sklepu ogrodniczego i zaopatrzyć się w te niezwykłe rośliny.

Ich zalety to nie tylko doskonałe oczyszczanie powietrza, ale również na bardzo łatwa uprawa i duża wytrzymałość, co jest ważne w miejscach, w których nie mamy głowy do codziennej i żmudnej pielęgnacji. Dodatkowo, stanowią one ozdobę każdego biura.

 

Chryzalidokarpus błyszczący, zwany również areką żółtawą.

Jest to mało wymagająca roślina, która w naturalnych warunkach wyrasta nawet do kilkunastu metrów wysokości. Wyglądem przypomina palmę, lubi stanowiska jasne i nasłonecznione. Temperatura, w jakiej powinna być hodowana nie powinna spaść poniżej 15 stopni Celsjusza.

Areka nie jest rośliną wymagającą. Powinna mieć zawsze wilgotne podłoże, nawozimy ja raz na 2 tygodnie. Lubi częste spryskiwanie.

Młodą roślinę przesadzamy co roku w okolicach lutego i marca, natomiast starsze egzemplarze dopiero w chwili, kiedy korzenie nie mieszczą się już w doniczce.

Areki nie przepadają za przeciągami, dlatego należy je ustawić w zaciszu.

 

 

                       Fot. Fotolia

 

Sansewieria gwinejska

Roślina ta jest niezwykle popularną ozdobą biur, restauracji  i centrów handlowych nie tylko ze względu na swoje właściwości oczyszczające powietrze, ale również na łatwość uprawy i ciekawy wygląd.

Jest bardzo wytrzymała, doskonale znosi susze i wahania temperatur. Może rosnąc zarówno w pełnym słońcu, półcieniu jak i w cieniu. Podlewamy ją raz na 2 tygodnie, w zimie jeszcze rzadziej.

Roślina ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Produkuje tlen również w nocy, przez co idealnie nadaje się do sypialni. 

                                                                                                                                 Fot. Magdalena Michalak

 

Epipremnum złociste

Jego główną zaletą są piękne, sercowate liście oraz możliwość dowolnego kształtowania.

Pnącze to lubi stanowiska zarówno słoneczne jak i cieniste, jednak z pewnością musi być ono ciepłe.

Podlewamy je raz, dwa razy w tygodniu, w zależności od pory roku i temperatury otoczenia.

Chcąc rozmnożyć epipremnum, możemy po prostu odciąć pęd wierzchołkowy i włożyć do wody. Po kilku dniach sadzonka powinna się ukorzenić.

 

            

            Fot. swiatkwiatow.pl

 

Źródło: swiatkwiatow.pl, wikipedia, forumogrodnicze.pl

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.