Projekt domu -wskazówki

Projekt domu -wskazówki

W zależności od zasobności naszej kieszeni, wyobraźni czy aktualnie panujących trendów, projekty domów mogą przybierać różne formy -od klasycznych po awangardowe, przykuwające uwagę wszystkich wokół.

Niezależnie od tych wszystkich czynników, należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

1. Strefy  -w domu z poddaszem lub piętrem, tworzą się naturalnie. Jeśli jednak mamy do czynienia z domem parterowym, stworzenie strefy ?nocnej? jest bardziej skomplikowane. Tworząc projekt trzeba zawsze pamiętać, by była ona wyraźnie oddzielona od strefy dziennej.

2.Bryła i pokrycie -im prostsza tym mniej problematyczna. Dwuspadowy dach, bez załamań jest łatwy w wykonaniu i tani. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania na nim instalacji solarnych. Nieskomplikowana forma, bez wykuszy i załamań, zmniejsza ryzyko popełnienia błędów budowlanych, a także powoduje zmniejszenie energochłonności budynku.

3.Kotłownia i pralnia -ważne by ulokować je w miejscu oddalonym od strefy nocnej domu, ze względu na hałas generowany podczas pracy urządzeń (pieca, pralki, suszarki, itd.). Dobrym rozwiązaniem jest również zaprojektowanie bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz.

4.Wiatrołap -planowany powinien być tak, by zmieścić trzy rozbierające się osoby. Rozwiązaniem idealnym jest umieszczenie w nim jeszcze szafy na ubrania i obuwie, a także wieszaków dla gości.

5. Schody -Na etapie projektowym, trzeba zwrócić uwagę na ich kąt nachylenia. Zbyt strome, mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla użytkowników i barierę komunikacyjną.

6.Komunikacja -Jeśli lubimy otwarte przestrzenie nie będziemy mieli wielu problemów z ciągami komunikacyjnymi. Jeśli natomiast stawiamy na korytarze i zamknięte pokoje, pomyślmy o takim ich rozmieszczeniu, by oprócz funkcji przemieszczania się, przedpokoje stanowiły miejsce, w którym będzie można ustawić regał czy powiesić półkę.

Niezależnie od tych wszystkich czynników, dom ma być przede wszystkim miejscem, w którym my -jego użytkownicy, będziemy czuć się komfortowo i bezpiecznie.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.