Porównanie cen mieszkań w styczniu i grudniu 2013 roku w miastach wojewódzkich

Ceny domów w Rzeszowie

Można odnieść wrażenie, że ceny domów zdeterminowane są przede wszystkim położeniem. Te, które znajdują się w centrum miasta, z zasady powinny być drogie. Nie zawsze jest to jednak reguła..

Domy na przedmieściach, w bardzo atrakcyjnych dzielnicach, również potrafią zaskoczyć ceną.  

Ceny za domy w Rzeszowie wahają się od około 200 tysięcy do 4,5 miliona PLN.

Przeciętnie jednak, kwota, jaką musimy zapłacić oscyluje na poziomie około 560 tysięcy. Nieruchomości w tym przedziale posiadają przeważnie powierzchnię około 100-150m2. Najdroższe z nich, których koszt zakupu wynosi około 1 mln PLN znajdują się w Śródmieściu, natomiast najtańsze na osiedlu Budziwój (około 430 tys. PLN)

Większe obiekty, o metrażu w przedziale 151-200m2, kosztują od 250 tys. PLN, jednak za taką cenę możemy liczyć jedynie na stan surowy. W Rzeszowie są one zlokalizowane w większości na osiedlu Zwięczyca i Budziwój. Droższe budynki mieszczące się w tym przedziale można znaleźć na Staromieściu i Załężu. Ich cena jest znacznie wyższa, bo wynosi średnio 570 tys.

Oferty domów w metrażu powyżej 200m,  stanowią jedynie 18%. Co ciekawe, można je kupić jedynie w stanie wykończonym, do zamieszkania. Najtańsze kosztują już 330tys, natomiast najdroższe, o wysokim standardzie już około 2 mln PLN.

Rezydencje powyżej 300m2 są rzadkością. Charakteryzują się nie tylko wysokim standardem, ale również dużymi działkami, powyżej 1000m2. Średnia cena to około 1,5 mln, choć można znaleźć również obiekty za 4,5mln PLN.

 

Źródło: Nowiny

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.