Poprawa koniunktury w branży budowlanej w II kwartale 2014 roku

Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH podaje, że w II kwartale tego roku poprawiła się koniunktura w budownictwie. Jest to spowodowane głównie sezonem.

Badania IRG wskazują, że wśród badanych grup zakładów, salda produkcji w branży budowlanej znacznie wzrosły. Oznacza to, ze firmy te maja znacznie więcej zamówień, a prognozy dotyczące tego sektora są obiecujące.

Autorzy badania podkreślają, że jest to zjawisko normalne, w każdym roku bowiem, I kwartał jest znacznie słabszy w porównaniu z kwartałami kolejnymi. Dodatkowo, zauważyli oni, że firmy sektora prywatnego zahamowały tendencję spadkową inwestycji, a w niektórych firmach zanotowano nawet ich wzrost.

Opinie zakładów na temat sytuacji w branży również znacznie różnią się od tych, które były prezentowane jeszcze kwartał temu. Niekorzystne wyniki dotyczą jedynie mniejszego niż się spodziewano wzrostu zatrudnienia, oraz minimalna poprawa sytuacji finansowej w przedsiębiorstwach budowlanych.

Stąd wnioski badaczy, że odwrócenie trendu może być jedynie sezonowe i krótkotrwałe.

 

Źródło: http://regiodom.pl/

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.