Plany budowy kolejki nadziemnej w Rzeszowie

Kolejka nadziemna w Rzeszowie. Rzeszowski sen o innowacji

 

Zrobiło się o niej głośno już w 2009 roku, jednak marzenia o nowym przedsięwzięciu komunikacyjnym zostały rozwiane. Rzeszów, pomimo wielu starań nie otrzymał dofinansowania z Programu Transportowego i Szwajcarskiego Mechanizmu Finansowego.

Włodarze na czele z prezydentem Tadeuszem Ferencem nie składają jednak broni. Na wrześniowej konferencji w hotelu Bristol omawiali wraz z inżynierami firm transportowych i naukowcami nowoczesne rozwiązania budowy kolejki nadziemnej.

Na spotkanie przyjechali przedstawiciele z różnych Państw, którzy prezentowali swoje wizje tego transportu. Byli wśród nich miedzy innymi fachowcy z: Danii, Polski, Chin, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Wiadomo jednak, że najnowsze plany zakładają budowę 11 kilometrowego odcinka, biegnącego od dworca PKP, Uniwersytet Rzeszowski do Politechniki. Kolejka ma liczyć 12 składów, z których każdy może pomieścić 64 pasażerów.

 

 

Źródło: http://www.rzeszow4u.pl/

 

Szacowany koszt budowy kolejki wynosi około 200 mln PLN. Rzeszów chciałby je pozyskać z Programowania unijnego na lata 2014-2020.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.