Pierwszy samowystarczalny dom w Polsce

Pierwszy samowystarczalny dom w Polsce

 

W Podzamczu Chęcińskim koło Kielc powstaje właśnie pierwszy, eksperymentalny dom samowystarczalny energetycznie. 

Już niedługo sami będziemy mogli przekonać się jak działa.Firma Agat, która odpowiedzialna jest za budowę informuje, że postępy w pracach są duże. Niedługo zamontowane będą turbiny wiatrowe oraz ogniwa hybrydowe (na dachu), a także kolektory próżniowe na ścianach garażu. Nienasłoneczniona część dachu obsadzona zostanie roślinnością.Budynek o powierzchni 190 metrów kwadratowych będzie posiadał 3 sypialnie, salon,  gabinet, łazienkę, kuchnię oraz garaż.

Dodatkowo, dom posiada własne ujęcie wody i oczyszczalnię ścieków. Woda opadowa w założeniu ma być wykorzystywana do podlewania ogródka.Ściany autonomicznego domu wykonane są z betonu i styropianu, posadowione na dobrze wyizolowanej płycie, pod którą wpuszczone zostały sondy ciepła.

Samowystarczalny dom jest projektem naukowym, dlatego wewnątrz będzie znajdowało się laboratorium, w którym badana będzie efektywność poszczególnych systemów.

Pomimo iż jest to jednostka czysto badawcza, znajdować się będą w nim wszystkie sprzęty gospodarstwa domowego, jak kuchenka, lodówka, itp. Budynek ma w jak najbardziej rzeczywisty sposób odzwierciedlać warunki życia czteroosobowej rodziny.

 

 

 

 

 

 

Źródło: http://regiodom.pl

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.