O co warto zadbać kupując kota do mieszkania

Kotek w mieszkaniu - o czym pamiętać?

Mieszkając w mieście, często zastanawiamy się nad zwierzęciem, które urozmaiciłoby nam życie swoją obecnością, i które moglibyśmy hodować. Często wybór ten pada na kota, ze względu na jego piękno i charakter, oraz fakt, że nie potrzebują znacznej przestrzeni i wyprowadzania.

Jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez tych futrzastych przyjaciół, powinniśmy najpierw odpowiednio zadbać o zniwelowanie wszelkich zagrożeń.

Po pierwsze: okna. Jeśli mieszkamy na wysokim piętrze, nałożenie na nie siatki jest niezbędne, by nasz pupil nie wyskoczył i nie zrobił sobie krzywdy. Podobnie z balkonem.

Po drugie: cenne rzeczy. Posiadając wartościowe przedmioty wykonane z kruchych materiałów, powinniśmy zadbać o to, by były odpowiednio schowane, na przykład w witrynie. Nie narażamy się w ten sposób na ich przypadkową utratę.

Po trzecie: kwiaty. Często nasi czworonożni przyjaciele uwielbiają wypoczywać w doniczkach lub skubać liście roślin. Pamiętajmy by usunąć z mieszkania wszelkie trujące okazy, jak na przykład: kroton, gwiazda betlejemska, diffenbachia, oleander, azalia, cyklamen czy psianka.

Po czwarte: własny kąt. Koty bardzo lubią posiadać własną przestrzeń, w której czują się bezpiecznie. Ustawiając kuwetę w łazience, pamiętajmy o regularnej wymianie żwirku i o tym, by jej nie przestawiać. Zwierzę raz nauczone, będzie wracać w to samo miejsce.

Po piąte: zabawki. Futrzaki uwielbiają zabawę. Jeśli zdecydujemy się tylko na jednego, trzeba zapewnić mu odpowiednią ilość rozrywki. Niestety nigdy nie ma pewności, że żądne naszej atencji, stworzenie nie będzie chciało zrekompensować całodzienny brak właściciela w nocy. Dochodzi wówczas do sytuacji, w których kotek wspina się, łasi i mruczy właśnie wtedy, gdy chcemy już spać. Oprócz niezbędnej rozrywki, powinniśmy pomyśleć o drapaku, na którym kociaki będą mogły ostrzyć swoje pazury. W sklepach zoologicznych jest ogromny wybór wszelkiego rodzaju przyrządów przeznaczonych do tej niezbędnej czynności.

Jeśli nie ma nas cały dzień, należy rozważyć przygarnięcie dwóch kotków. Będą one wzajemnie dostarczać sobie towarzystwa, a właściciele będą mieli większą pewność, że ich noc przebiegnie bez zakłóceń.

Najważniejszą kwestią, nad którą zastanawiają się przyszli właściciele jest rasa. Tak naprawdę każdy kotek przystosuje się do środowiska, w którym będzie mu dane żyć. Jeśli możemy poświęcić dużo czasu na pielęgnację, możemy wybrać koty perskie lub z długą sierścią. Krótkowłose rasy są bardziej odpowiednie dla ludzi, którzy nie lubią wszechobecnej sierści. Do nowych miejsc, najlepiej adaptują się zwyczajne koty dachowe, które ponadto są wolne od chorób genetycznych, cieszą się dobrym zdrowiem i długowiecznością. Pamiętajmy, że nie trzeba wydawać majątku na zwierzaki rasowe. Dachowce lub znajdy przygarnięte ze schroniska są wdzięczne i równie kochane jak champion.

Przygarnięcie kotka do mieszkania zawsze wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Trzeba o niego dbać, pamiętać o zapełnianiu miski na wodę i karmę. Lecz nie tylko o to. Zwierzę kochane, któremu poświęca się wiele czasu i czułości, z pewnością dostarczy niezapomnianych chwil i odwdzięczy się swoją kocią miłością. Pamiętajmy, że jest to zwierze, które czuje tak samo jak my, więc traktujmy je dokładnie tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.