Nowelizacja Ustawy Prawo Budowlane - dom bez pozwolenia

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu projekt nowelizacji ustawy Prawo Budowlane trafi do Sejmu. Jego podstawowym założeniem jest zniesienie pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych.

Być może już niedługo, zamiast starać się o pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego, będziemy przedkładać starostwu zgłoszenie chęci budowy wraz z projektem. Organ zaś, będzie miał 30 dni na zgłoszenie sprzeciwu. Po tym czasie można już rozpoczynać prace budowlane, nawet jeśli nie otrzymamy dziennika budowy (za każdy dzień zwłoki wojewoda nakłada na starostę karę w wysokości 500PLN).

Ewentualny sprzeciw może dotyczyć budów zagrażających bezpieczeństwu i środowisku, lub braku niezbędnych dokumentów (na ich uzupełnienie mamy pół roku).

W dalszym ciągu, pozwolenie będzie wymagane w przypadku inwestycji, których objętość przekroczy 5000m3 lub wysokość 12 metrów. Jeśli budowany obiekt będzie miał bezpośredni wpływ na sąsiednie działki, również trzeba będzie starać się o pozwolenie na budowę.

 

Źródło: Bankier.pl

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.