Kupujemy mieszkanie

Kupujemy mieszkanie

Choć humorystycznie można powiedzieć, że przy kupnie mieszkania liczą się trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja, to jednak wybierając lokum, w którym będziemy wieść szczęśliwe życie przez następne dekady, należy skupić się na jeszcze kilku kwestiach.

Rozmiar-ma znaczenie, zwłaszcza, kiedy płacimy za każdy metr powierzchni. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czego potrzebujemy, w jakim metrażu będzie nam wygodnie, czy stać nas na utrzymanie wielkiego apartamentu, czy nawet ile chcemy mieć dzieci.

Bywanie-jeśli jesteśmy osobami, które uwielbiają spędzać czas w knajpkach, kinie czy teatrze, powinniśmy skupić się na nieruchomościach położonych blisko centrum miasta, lub świetnie z nim skomunikowanych. Domatorzy mogą wybrać tańsze rozwiązanie, czyli mieszkanie na obrzeżach miasta.

Rynek-pierwotny czy wtórny. Obydwa mają swoje zalety i wady. Pierwotny oferuje nam nowe budownictwo, niską architekturę, udogodnienia, takie jak place zabaw, garaże, mniejsza ilość sąsiadów, możliwość dowolnej aranżacji wnętrza. Wtórny może wiązać się z przyjemnościami takimi jak: centrum miasta, świetną komunikację, bliskość szkół i przedszkoli, dużo sklepów, niższą cenę za metr, itd.

Cel-niby oczywiste, ale czy zawsze? Niektórzy z nas traktują mieszkanie jak inwestycję. Lokują swoje oszczędności w celu czerpania przyszłych korzyści w postaci odstępnego. Zaradni rodzice, kupują mieszkanie na kredyt dla swoich małych pociech, wynajmują je przez 20 lat, podczas których większość kredytu hipotecznego zostanie spłacona przez najemców.

Lokalizacja-dokładnie zbadajmy okolicę, by w przyszłości nie zasypiać przy dźwiękach nowo wybudowanej obwodnicy lub zakładu przemysłowego. Sprawdźmy plan zagospodarowania przestrzennego dla danej dzielnicy.

Media-banalne? Niekoniecznie. Jeśli sen z powiek spędza nam posiadanie pieca gazowego lub junkersa, powinniśmy szukać lokale, które oferują ciepło i wodę z miejskich zasobów.

I najważniejsze-nie dajmy ponieść się chwilowym emocjom, pobawmy się w Szerloka Holmesa. Pytajmy, drążmy temat, oglądajmy nieruchomości w dziennym świetle, prześledźmy księgę wieczystą, udajmy się z wizytą do dewelopera i do Urzędu Miasta, zabierzmy ze sobą obiektywnych znajomych.

A jeśli mimo to, po kilku latach znudzimy się naszym ukochanym, świetnie wybranym M, pamiętajmy, że może gdzieś ktoś szuka dokładnie takiego mieszkania.

Nieruchomość jest rzeczą nabytą, więc zawsze możemy wymienić ją na lepszy model. Na przykład korzystając z usług biura nieruchomości citibroker`s.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.