Jak dobrze wybrać projekt domu

Jak dobrze wybrać projekt domu

Kupując gotowy projekt domu, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i na chłodno analizować swoje potrzeby.

Podstawą przy jego wyborze jest możliwość działki, na jakiej chcemy wybudować dom. Dlatego nigdy nie róbmy tego przed zakupem ziemi, weźmy pod uwagę warunki zabudowy i plan zagospodarowania przestrzennego.

Ważne jest też usytuowanie nieruchomości względem kierunków. Salon z tarasem najlepiej eksponować na południe, kuchnie i łazienki na północ, natomiast sypialnie na wschód i zachód. Wejście powinno znajdować się od strony drogi głównej, a wyjście na ogród zapewniać intymność i swobodę w codziennej rekreacji.

Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie listy potrzeb, czyli tego, co musi znaleźć się w domu, z czego można zrezygnować, a co ograniczyć. Będzie to dla nas ogromne ułatwienie, dzięki któremu wyeliminujemy projekty nie spełniające kryteriów.

Najczęstszym błędem popełnianym przy wyborze jest tak zwane kupowanie elewacji. Oczywiście, bryła domu ma duże znaczenie, chociażby ze względu na wpisanie jej w plan działki. Natomiast kolor, faktura czy materiały użyte do pokrycia dachu czy elewacji są rzeczą jak najbardziej umowną. To my decydujemy o tym, jak ma wyglądać z zewnątrz nasz wymarzony dom.

Najwięcej uwagi należy zwrócić na wnętrze, usytuowanie i wielkość pomieszczeń, ilość łazienek, sypialni. Każdy projekt można w pewnym stopniu modyfikować i przesuwać ściany działowe.

Rodzina, która większość czasu spędza w salonie powinna skupić się na części wspólnej. Być może dobrym rozwiązaniem jest projekt z dużym, otwartym pokojem dziennym, jadalnią, kuchnią i niezbyt dużą łazienką. Dodatkowo, należy pomyśleć o zmniejszeniu powierzchni innych pokoi, które pełnią w domu jedynie funkcję sypialną.

Analogicznie, jeśli chcemy by każdy z domowników posiadał swój własny kąt, w którym spędza większość czasu, skupmy się na projekcie z wygodnymi, ustawnymi pomieszczeniami.

Garaż czy warsztat pracy również odgrywa spore znaczenie. To, czy będziemy w nim trzymać jedno czy dwa auta, jego funkcje przechowywania  maszyn ogrodniczych, mebli, donic z kwiatami, itp. , może oznaczać, że powierzchnia niezbędna do komfortowego użytkowania może być znacznie większa niż zakłada to projekt.

Życzymy wszystkim wytrwałości w poszukiwaniu domu idealnego, oraz zapraszamy do naszego biura, gdzie wspólnie wybierzemy najlepiej dopasowany do Państwa potrzeb projekt.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.