Inwestowanie w grunty rolne - inwestycja godna uwagi

Warto inwestować w nieruchomości rolne

Agencja Nieruchomości Rolnych w swoich zasobach posiada coraz mniejszą ilość ziemi rolnej na sprzedaż. W związku z tym dobrym pomysłem może okazać się inwestycja w tym segmencie rynku nieruchomości. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że popyt na działki rolne w naszym kraju z roku na rok rośnie, a wraz z nim rosną także ceny. Agencja Nieruchomości Rolnych w ciągu roku sprzedaje około 110 tys. hektarów ziemi.

Obecnie w zasobach Agencji pozostaje już znacznie poniżej 2 mln hektarów gruntów. W ciągu ostatnich trzech lat cena 1 hektara gruntów rolnych zaliczyła wzrost o około 30 procent. W roku 2010 można było je nabyć za nieco ponad 15 tys. złotych za hektar, a w tym roku to już wydatek około 20 tys. złotych za hektar.

Specjaliści rynku nieruchomości przewidują, że w najbliższych kilku latach możemy spodziewać się dalszych, prawdopodobnie jeszcze większych wzrostów z uwagi na fakt, że na rynku może pojawić się nowa grupa inwestorów z zagranicy dysponujących dużymi zasobami finansowymi. Nowi inwestorzy to obywatele państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Konfederacji Szwajcarskiej, dla których 1 maja 2016 roku zakończą się ograniczenia w zakupie ziemi w Polsce, wynegocjowane na dwunastoletni okres przejściowy w traktacie akcesyjnym do UE. Aktualnie, żeby kupić ziemię rolną w naszym kraju, muszą oni ubiegać się o zezwolenie lub odpowiednio długo ją dzierżawić, uprawiać, prowadzić osobiście działalność rolniczą i zamieszkiwać na terenie RP. Te ograniczenia znikną wraz zakończeniem okresu przejściowego, co niewątpliwie będzie miało wpływ na wzrost zainteresowania działkami rolnymi.

Dodatkowo według przewidywań ekspertów, największym powodzeniem będą cieszyć się duże nieruchomości, o powierzchni kilkuset hektarów, położone w dużych, zwartych kompleksach na płaskim terenie.

 

Źródło: polishproperty.eu

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.