Instalacje fotowoltaiczne szansą na obniżenie rachunków za prąd

Instalacje fotowoltaiczne szansą na obniżenie rachunków za prąd.

Chodzi głównie o mikro instalacje o mocy około 5kW, czyli takie, które bez trudu zmieszczą się na większości dachów domów mieszkalnych.

Przegłosowany przez Sejm tzw. duży trójpak energetyczny, przewiduje dofinansowanie do mikro i małych instalacji fotowoltaicznych, umożliwiając tym samym przeciętnej rodzinie zainstalowanie własnej elektrowni słonecznej na powierzchni dachu lub w ogrodzie.

Dofinansowanie jest zróżnicowane i zależy od województwa. Mogą starać się o nie zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa oraz spółki cywilne. Warunkiem dla firm jest zatrudnianie poniżej 10 osób oraz roczny obrót nie przekraczający 2 mln euro.

Przeważnie kwota dofinansowania oscyluje na poziomie 50%. Kredyt na inwestycję udziela Bank Ochrony Środowiska, natomiast dofinansowanie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Szacowany koszt postawienia mini elektrowni o mocy 5kW wynosi około 35 tys. PLN brutto. Najpopularniejszymi i najbardziej opłacalnymi są instalacje o mocy od 40-200kW.

Nowelizacja Ustawy daje tym samym możliwości na instalację mikro i małych elektrowni fotowoltaicznych, natomiast powoduje, że budowa dużych instalacji powyżej 1 MW staje się nieopłacalna.

Może już dziś warto zainteresować się energią ze słońca.

 

Źródło: http://solar.georyt.pl

Ustawa Prawo Energetyczne

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.