Drukowane domy

Drukowane domy

W ostatnich latach poczynione zostały ogromne postępy w dziedzinie druku 3D. Przedmioty ułatwiające codzienne życie, takie jak: ażurowa konstrukcja zastępująca gips, zakładana na złamaną kończynę nie stanowi już dla inżynierów wyzwania.

Ostatnio posunęli się oni znacznie dalej, tworząc olbrzymią drukarkę, która będzie w stanie ?wydrukować? dom o powierzchni 230m2 w 20 godzin!

W procesie produkcji używa się komputerowego wspomagania projektowania CAD/CAM. Modele domów są tworzone na komputerze, po czym wytwarzane przy użyciu maszyn CNC lub drukarek 3D. Projekt jest wytwarzany automatycznie, bez ingerencji człowieka, tylko w oparciu o wytyczne umieszczone w komputerze. Automatyczna produkcja w zasadzie podnosi rangę tego procesu. Drukarka jest na tyle duża, by skonstruować ściany poprzez warstwowe osadzanie betonu.

Czy chcielibyście mieszkać w takim domu?

 

Źródło: www.contourcrafting.org

 

Źródło:wykop.pl

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.