Drewno na tarasy do łazienek i na elewacje

Drewno na tarasy do łazienek i na elewacje

By cieszyć się piękną drewniana podłogę w łazience czy na tarasie, nie potrzebujemy drogiego drewna egzotycznego. Nasi rodzimi producenci oferują polskie odmiany, spreparowane w sposób, który pozwala na układanie go w miejscach występowania dużej wilgoci.

Drewno termowane - bo o nim mowa - jest niezwykle odporne na biodegradację a jednocześnie jest lekkie i wytrzymałe.

 

Źródło: Śląski Klaster Drzewny

Jest z pewnością lżejsze od drewna egzotycznego i wyzwolone z procesów życiowych. Oznacza to brak robaków, żywic i możliwości deformacji podczas użytkowania.

Proces termowania polega na modyfikacji drewna pod wpływem wysokiej temperatury i pary wodnej. Podczas jego przeprowadzania usuwane są żywice, ogranicza się możliwości wchłaniania wody i rozwoju bakterii i grzybów. Cały cykl trwa od 48 do 96 godzin. Temperatura wygrzewania wynosi od 160-230°C.

Polskie gatunki drewna, poddane procesom termicznemu zyskują również ładny, ciemny odcień, który jest uzależniony od gatunku, np. sosna wybarwia się na kolor ciemnej czekolady a jesion zyskuje ciekawą, szarą patynę w kolorze delikatnego brązu.

 

Źródło: Śląski Klaster Drzewny

Drewno termowane nie wymaga zabiegów konserwacyjnych, nie jest jednak odporne na promienie UV, pod których wpływem delikatnie szarzeje. Można je olejować dla uzyskania mocniejszej barwy.

Drewno termowane jest od 20 do 50% droższe od naturalnego, jednak jak zapewniają producenci zrzeszeni w Śląskim Klastrze Drzewnym -będziemy się cieszyć jego pięknym wyglądem przez długie lata.

 

Źródło: http://regiodom.pl

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.