Dostajemy pozwolenie na budowę, i co dalej?

Zwykle otrzymując upragnione pozwolenie na budowę wpadamy w euforię, po czym zaczynamy zastanawiać się od czego należy zacząć. Zatem podpowiadamy.

Po pierwsze: kierownik budowy -jedynie osoba z uprawnieniami może pełnić tą funkcję, nawet w przypadku budowy domu jednorodzinnego. Odpowiada między innymi za organizację budowy, jej zgodność z przepisami prawa, za bezpieczeństwo oraz poprawność techniczną. Wskazane jest, by od początku do końca budowy kierowała nią jedna osoba, choć można ją zmienić, informując o tym nadzór budowlany.

Po drugie: zawiadomienie o rozpoczęciu budowy -składamy w powiatowym inspektoracie nadzoru budowlanego, co najmniej siedem dni przed zaplanowanym terminem rozpoczęcia budowy. Dokument ten musi zawierać oświadczenie kierownika o podjęciu obowiązków, jak również zaświadczenie o jego przynależności do izby samorządu zawodowego.

Po trzecie: ostemplowanie dziennika budowy -kupiony przez nad dziennik rejestruje się i opieczętowuje w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta, czyli w organie, który wydał pozwolenie na budowę.

Po czwarte: tablica informacyjna -musi być umieszczona w widocznym miejscu. Można ją kupić w marketach budowlanych, dzięki czemu po wypełnieniu jej, będziemy mieli pewność, że nie brakuje na niej żadnych wymaganych informacji.

Po piąte: geodezyjne wytyczenie obiektów w terenie -każdy obiekt wymagający pozwolenia na budowę, jak również przyłącza muszą być wytyczone przez geodetę, i poświadczone wpisem w dzienniku budowy.

Po wykonaniu wszystkich kroków, możemy bez przeszkód rozpocząć prace budowlane i cieszyć się z ich postępów.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.