Domy przyszłości

Francuska pracownia opracowała prototyp domu pasywnego, którego budowa zajmuje jedynie 4 dni.

Przypominamy, że z definicji, budowla pasywna to taka, której zapotrzebowanie na energię wynosi nie więcej niż 15kWh/m.kw na rok, co powoduje, że jest ona 8-krotnie mniej energochłonna od klasycznego budownictwa.

Lekka konstrukcja z bloczków i paneli drewnianych, z którymi poradzi sobie każdy mężczyzna, oraz niezwykła prostota łączenia (jedynie wkrętarka), sprawiają, że dom "buduje się" w zaledwie kilka dni.

Francuzi oceniają, że cena domu o powierzchni 150m.kw będzie wynosić około 30,000?.

Należy dodać również, że Pop-Up House nadaje się w pełni do recyclingu.

Może w polskich warunkach jest to dobry pomysł na domek letniskowy lub mieszkalny. Mamy jedynie nadzieję, że wietrzna aura, która panuje w Polsce nie będzie w stanie zaszkodzić tej lekkiej konstrukcji.

Link do filmu: http://www.popup-house.com 

 

 Źródło http://www.popup-house.com/

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.