Czy powstanie nowa hala widowiskowa w Rzeszowie

Hala sportowa na 10,000 widzów może powstać w Rzeszowie

Według najnowszych informacji można się dowiedzieć, że miasto jeszcze w tym roku ma zamiar przygotować dokument, w którym określi parametry hali i jej przeznaczenie.

Całkiem nowa hala sportowa, która docelowo miałaby być użytkowana m.in. przez siatkarzy Asseco Resovii, ma powstać na rzeszowskim os. Zwięczyca w sąsiedztwie z miejscowością Racławówka. Chodzi o tereny, które mieszkańcy Zwięczycy nazywają "Kaczerne". Jest to obszar około 20 ha w jednym kawałku posiadający dostęp do drogi krajowej nr 9.

Zadaniem dla urzędników miejskich jest teraz przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego, który przeznaczy działki w Zwięczycy pod inwestycje sportowe i rekreacyjne. "Kaczerne" nie jest własnością miasta tylko Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa.

Miasto ma jednak zamiar w najbliższej przyszłości doprowadzić do przejęcia tego terenu, a następnie budowę na nim ogromnej hali widowiskowo-sportowej. Z hali oprócz siatkarzy Asseco Resovii, których występy chce oglądać o wiele więcej widzów, niż mieści się w hali na Podpromiu (4,3 tys. miejsc), mieli by korzystać także uprawiający inne sporty.

"(...) To, do czego będzie wykorzystywana ta hala, jej parametry, zagospodarowanie terenów wokół, określi program funkcjonalno-użytkowy, który niedługo będzie opracowywany (...)" (Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa).

Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku, a o przyszłości hali ma toczyć się rozmowa na czerwcowej sesji rady miasta. Na tę sesję miasto skieruje projekt uchwały dotyczący wprowadzenia budowy nowej hali do wieloletniej prognozy finansowej miasta.

 

Źródło: www.gazeta.pl

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.