Co wybrać: mieszkanie czy dom?

Wybór odpowiedniej nieruchomości spędza sen z powiek niejednemu z nas. Chcąc kupić dom czy mieszkanie, zastanawiamy się nad zaletami i wadami wynikającymi z ich użytkowania. 
Z pewnością są zwolennicy obydwu form, lecz co skłania do kupienia jednego czy drugiego?
W kwestii mieszkania jest to często wygoda. Kupując swoje wymarzone M wiemy, że wszelkie sprawy, związane 
z utrzymaniem otoczenia zrobią za nas inni. Koszty związane z comiesięcznym czynszem pokrywają ogrzewanie, wodę, odśnieżanie czy utrzymanie zieleni. Nie musimy interesować się dziurą w dachu czy pękniętą rynną. Dodatkowo, mieszkanie pozwala na życie w ścisłym centrum miasta, gdzie wszędzie blisko do centrów handlowych, galerii teatru czy kina. Te udogodnienia powodują, że wielu z nas decyduje się na tę formę, uważając, że wady takie jak: duża ilość sąsiadów, niewielki metraż, problem z miejscami do parkowania, brak własnej działki czy spokoju nie przewyższają jego zalet.
Dodatkowym atutem mieszkań jest również brak przywiązania. Chcąc zmienić miejsce swego dotychczasowego bytowania, łatwiej jest zrezygnować z kilku pokoi w bloku, spakować rzeczy i wyprowadzić się. W mieszkaniach gromadzimy znacznie mniej, więc w razie konieczności łatwo się przenieść.
Zwolennicy domów, będą wychwalać natomiast ciszę, spokój, posiadanie własnego terenu czy brak wielu sąsiadów. Niektórym daje on poczucie bezpieczeństwa, komfortu i pewność, że nikt niepowołany nie znajduje się za ścianą. Zalety jego posiadania zauważają rodziny z dziećmi, które mogą dla swoich pociech wybudować własny plac zabaw, w którym bez obaw spędzać będą one swój wolny czas. 
Te dwie formy nieruchomości znacznie różnią się też pod względem metrażu. Dom jest statystycznie dwa razy większy, 
a w razie potrzeby zawsze można dobudować kilka pomieszczeń.
Wadami posiadania działki z domem jest ich znaczna odległość od strategicznych punktów, takich jak: szkoła, sklepy, kościoły czy szpitale. Wyprawa na zakupy wiąże się niejednokrotnie z poświęceniem połowy dnia. Dodatkowo, trzeba zawsze pamiętać o odśnieżaniu, koszeniu trawnika czy zgromadzeniu opału na zimę. Największą jego wadą może być jednak to, że remont w nim nigdy się nie kończy. Dom często określany bywa mianem skarbonki, do której wciąż trzeba wrzucać pieniądze.
Zarówno mieszkanie jak i dom mają swoich zwolenników, którzy będą walczyć w obronie swego stanowiska. I jedni 
i drudzy znajdą dla poparcia swojej tezy mnóstwo słusznych argumentów. Każdy indywidualnie musi odpowiedzieć sobie na pytanie: Gdzie będę się czuł najlepiej?  I konsekwentnie dążyć do realizacji swoich wizji wymarzonego miejsca na ziemi.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.