Centrum Handlowe Manufaktura w Łodzi - szczegóły kupna

W dzisiejszym artykule pragniemy Państwu przedstawić ciekawostkę dotyczącą jednej z największych transakcji na rynku nieruchomości w Polsce i Europie. Największej pod względem finansowym, ale także robiącej wrażenie biorąc pod uwagę rodzaj nieruchomości.

Do końca bieżącego roku powinna zostać sfinalizowana transakcja zakupu przez niemiecki fundusz Union Investment Centrum Handlowego Manufaktura w Łodzi. Według szacunków kwota zakupu powinna opiewać na kwotę 350-400 milionów euro. Dokładna wartość będzie znana dopiero w momencie transakcji ponieważ do tego czasu wciąż trwają rozmowy. Przez ostatnie 10 lat właścicielami kompleksu były trzy francuskie firmy: deweloper Apsys Polska, Fonciere Euris i Rallye

Centrum handlowe Manufaktura to największy tego typu obiekt na terenie naszego kraju oraz jeden z największych w Europie. Według oficjalnych danych w obiekcie jest 112 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Niemiecki fundusz Union Investment na terenie Polski w chwili obecnej może pochwalić się posiadaniem takich nieruchomości jak kompleksy biurowe w Warszawie - Lipiński Passage, Horizon Plaza i Zebra Tower oraz centrum Handlowe Trzy Korony w Katowicach.

Cieszyć powinna sytuacja, że tak duża transakcja finansowa przeprowadzana jest w naszym kraju. Świadczy to o atrakcyjności Polski dla inwestorów zagranicznych.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.