Budowa domu - preferencje polaków

Portal oferteo przyglądnął się kryteriom, jakimi kierowali się Polacy poszukujący domu w 2013 roku.

Wnioskiem z przeprowadzonych badań było między innymi to, że przy jego wyborze, najważniejszym kryterium była cena, natomiast najczęściej wybieramy nieruchomości usytuowane na wsi i w stanie surowym.

Po przeanalizowaniu około 3,5 tysiąca zapytań ofertowych, ankieterzy doszli do wniosku, że przy budowie domu jesteśmy tradycjonalistami. Wybieramy te o powierzchni około 100-150 metrów, budowane metodą tradycyjną, pokryte dachówką ceramiczną. Nowo budowane domy rzadko są podpiwniczone (jedynie co dziesiąty klient decyduje się na projekt z piwnicą), co może być konsekwencją redukcji kosztów.

Dodatkowo, obniżamy swoje wydatki, osiedlając się na wsiach, gdzie cena za ar działki może być nawet kilka razy niższa niż na terenach miejskich.

Respondenci zaznaczają, że budowa domu trwa od 1 do 3 lat, a decyzję o ekipie budowlanej podejmują dopiero po zatwierdzeniu wszystkich formalności. Rozwiązanie to nie jest polecane ze względu na długie terminy oczekiwania na najlepszych fachowców.

Według portalu oferteo, koszt wybudowania domu do stanu pod klucz metodą gospodarczą (jedna firma zajmuje się budową, a inna wykończeniem) wynosi około 360 tysięcy.

Oczywiście koszty te mogą się znacząco różnić, jeśli weźmiemy pod uwagę różne materiały, wielkość domu, konstrukcję, itp.

Mimo wszystko, w dzisiejszych czasach posiadanie własnego, wymarzonego domu jest bardzo dużym wydatkiem. Choć może jednak nie warto aż tak bardzo zwracać uwagi na koszty, gdy w grę wchodzą nasze marzenia?

 

Źródło: http://finanse.wp.pl/

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.