Analiza rynku nieruchomości w czasie okresu letniego w 2012 roku

Okres wakacji na rynku nieruchomości nie wyróżnia się niestety od ogólnie panującego trendu. Wciąż mamy stagnację co jest odzwierciedleniem ogólnych tendencji w gospodarce. W dalszym ciągu obserwujemy małą ilości zawieranych transakcji, a ceny ofertowe nieruchomości utrzymane są na tym samym poziomie.

Nadal słaby jest obrót domami mieszkalnymi i działkami pod zabudowę. Pomimo tego, że buduje się sporo nie ma to przełożenia na zwiększenie ilości zawieranych transakcji. Część inwestorów postanowiła wstrzymać się z rozpoczęciem nowych inwestycji.

W chwili obecnej jeśli chodzi o nowe budownictwo na rynku mamy do czynienia głównie z dużymi firmami deweloperskimi. Małe firmy są mniej widoczne. Warto jednak zapoznać się z ofertami lokalnych mniejszych firm deweloperskich ponieważ ich obecna oferta często jest bardzo atrakcyjna. My także zajmujemy się działalnością na rynku pierwotnym. W zakładce Inwestycje Deweloperskie mogą Państwo zapoznać się z ofertami.

Aktualnie sprzedają się tzw. okazje, czyli nieruchomości po cenach poniżej ich wartości rynkowej. W związku z niewielkim ruchem na rynku w miesiącach letnich ilość tych nieruchomości jest większa i jest to dobry czas na zakupy. Sprzedawcy często nie chcą już czekać i decydują się na znaczne upusty. Dlatego warto dzisiaj ?wybrać się na zakupy? i nie do końca sugerować się cenami ofertowymi.

Powoli kończy się lato i okres urlopowy. Jak co roku we wrześniu wzrośnie zainteresowanie wynajmami mieszkań co zapewne utrzyma się do końca października. Właściciele nieruchomości przeznaczonych do wynajęcia powinni właśnie teraz zająć się przygotowanie ich dla potencjalnych klientów. Wymagania najemców odnośnie standardu nieustannie wzrastają. W szczególności poszukiwane są mieszkania umeblowane w centrum miasta z dobrym dostępem do środków komunikacji miejskiej.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.