Analiza cen najmu mieszkań w Rzeszowie

Analiza cen najmu mieszkań w Rzeszowie

 

Obecnie na rynku nieruchomości mieszkania do wynajęcia cieszą się sporym zainteresowaniem. Związane jest to z rozpoczęciem roku akademickiego, a co za tym idzie ze zwiększonym zapotrzebowaniem. Aktualnie ceny najmu, osiągają swoje maksymalne wartości. Górną granicę kosztów miesięcznego najmu można określić następująco:

- miejsce w pokoju do 400zł

- samodzielny pokój w mieszkaniu do 500zł

- mieszkanie jednopokojowe do 1100zł (odstępne)

- mieszkanie dwupokojowe do 1200zł (odstępne)

- mieszkanie trzypokojowe do 1500zł (odstępne)

- mieszkanie czteropokojowe 1800zł (odstępne)

Przy wynajęciu miejsca w pokoju czy samodzielnego pokoju w mieszkaniu zwykle ceny podawane są całościowo, to znaczy z uwzględnieniem kosztów eksploatacji. Przy wynajęciu całych mieszkań należy liczyć się z koniecznością opłacenia dodatkowo kosztów eksploatacji (czynsz, energia elektryczna, gaz).

Ceny najmu mieszkań wahają się w zależności od pory roku. Najwyższą wartość osiągają one właśnie we wrześniu, październiku. Najniższe stawki są w styczniu, czerwcu i lipcu.

Dominujący wpływ na wysokość ceny najmu mają następujące czynniki:

- lokalizacja

- wyposażenie

- wysokość kosztów eksploatacji

- metraż

- dostępność środków lokomocji

Najbardziej poszukiwane są mieszkania w pobliżu uczelni i zakładów pracy. Najliczniejsza grupa najemców to studenci i młode małżeństwa. Mieszkania w Śródmieściu wynajmują się szybciej. Kondygnacja nie odgrywa większej roli. Bardzo ważne jest wyposażenie i stan techniczny. Najbardziej pożądane są sprzęty AGD, meble, wyposażenie kuchni i łazienki. Brak wyposażenia lub zły stan techniczny obniża znacznie cenę, a nawet jest przyczyną rezygnacji z najmu. Najemcy zwracają dużą uwagę na dostępność parkingów, środków lokomocji i sklepów.

Dla studentów bardziej korzystne są mieszkania o większych metrażach, w których może zamieszkać kilka osób co powoduje zmniejszenie kosztów jednostkowych. Rodziny zazwyczaj decydują się na mieszkania o mniejszych metrażach, które są zazwyczaj tańsze.

Należy pamiętać, że bardzo duże znaczenie dla najemców mają koszty utrzymania mieszkania. Ważne jest czy opłata za ogrzewanie jest naliczona już w czynszu, czy będzie wyliczana według zużycia (przy ogrzewaniu gazowym). Przy mieszkaniach tzw. bez czynszowych koszt najmu bywa niższy niż przy mieszkaniach czynszowych, ale wiąże się to z koniecznością płacenia wyższych rachunków za eksploatację mediów.

WYSZUKIWARKA
SCHOWEK

Nie dodano jeszcze ofert do schowka

ZGŁOŚ OFERTĘ SPRZEDAŻY

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz sprzedać lub poszukujesz nieruchomości do zakupu zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.

ZGŁOŚ OFERTĘ WYNAJMU

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz wynająć lub poszukujesz nieruchomości do wynajęcia zadzwoń +48 690 070 770 lub wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i ustalimy szczegóły współpracy.